روحانی: قرمز و آبی ایران را متحد می‌کنند

روحانی: قرمز و آبی ایران را متحد می‌کنند

صبح امروز و در آیین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران که در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، رئیس جمهوری در رابطه با اتفاقات مختلف ورزشی به اظهارنظر پرداخت. روحانی می گوید عده ای در تلاش هستند تا مردم ایران را ناامید کنند. 

به گزارش 'ورزش سه'، در آیین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران المپیک و پارالمپیک، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در رابطه با ورزش قهرمانی و دیگر مسائل ملی به صحبت پرداخت. رئیس جمهور در ابتدا با بیان این مطالب، صحبت های خود را آغاز کرد: خوشحالم که در روزهای پایانی سال و روزهایی که فضای ما به عطر دختر پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) معطر است، فرصت یافتم تا باز هم در کنار ورزشکاران عزیز، قهرمانان بزرگوار و افتخار آفرینان باشم.

هیچ چیزی بالاتر از امید برای ملت نیست

ما یک ملت واحدیم و یک قانون اساسی ، یک کشور و یک رهبر عزیز و بزرگوار داریم و یک دولت و یک مجلس. همه تلاش ما باید غرور افتخار و عظمت این سرزمین و این ملت باشد، ایران و ایرانی دو واژه ای است که در همه مسایل ملی باید به آن توجه کنیم. ورزشکار یعنی انسان شاداب، امیدوار، کسی که به جسم و جانش قدرت می بخشد و جامعه، اجتماع و کشورش را در شادابی نگه می دارد. من فکر می کنم هیچ چیز مهم تر و بالاتر از امید برای یک ملت نیست.

درخشش ورزش و فیلم و موسیقی در سطح جهانی جزء سبد امید است

یک ملت نیاز به امید برای پیشرفت و حرکت دارد، آن هم نیاز به سبد امید که بخشی از آن اقتصاد، فرهنگ و هنر است. وقتی هنر شما در سطح جهانی درخشش می کند و وقتی فیلم و موسیقی شما می تواند در سطح منطقه و جهان بدرخشد، این جز سبد امید شما است.
وقتی دیپلماسی شما در سطح جهان حرکت درست دارد و موفقیت ها را می آفریند، توطئه را می شکند، تحریم ها را از بین می برد، به حقوق ملت تصریح دارد و روابط ما را با جهان در مسیر فعال قرار می دهد، همه جز سبد امید ما است.

افتخارات بانوان ورزشکار همه را خوشحال کرده است 

ورزش از دید ملی، سلامت، امید و مسائل اجتماعی برای جامعه اهمیت دارد و خوشبختانه مسابقات جهانی المپیک و پارالمپیک در مسابقات منطقه ای در گذشته بیشتر مردانه بود و قهرمانان مردان بودند؛ ولی امروز نیمی از صحنه ورزش و رقابت را جامعه بانوان و زنان شکل داده است، زنان ما هم پاسدار فرهنگ ایرانی و اسلامی هستند و هم پاسدار قدرت و توانمندی ملی در صحنه ورزش می باشند. بانوان پرافتخار ما در ماه های گذشته از کیمیا تا زهرا و ساره چه نشاطی در جامعه بوجود آوردند و زنان و مردان را خوشحال کردند.

از هم در کنار ورزشکاران عزیز، قهرمانان بزرگوار و افتخار آفرینان باشم.

صفحه اینستاگرام تیواصنعت کانال تیواصنعت